Hexa

"Hexa" Okładka„Hexa” jest prawdopodobnie pierwszą konserwatywno-liberalną powieścią kryminalną z elementami BDSM w Polsce.

Data wydania: listopad 2012
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok

Rok 1987. W Krakowie powieszony zostaje Michał Karpiński, młody żołnierz oskarżony o zamordowanie rok wcześniej w Nowej Rudzie 20-letniej Cyntii Łuskowskiej. Czy słusznie?

Niemal ćwierć wieku później Andrzej Karpiński, ojciec Michała, wygrywa znaczną sumę na loterii i postanawia wynająć detektywa, który oczyści pamięć jego syna. Dardiusz Wicher początkowo wcale nie chce podjąć się tego zadania. Zmienia jednak zdanie i próbuje poskładać w całość strzępy informacji. Musi zmierzyć się nie tylko z fatalnie napisanym artykułem prasowym i jeszcze gorszym listem miłosnym, ale także z córką i matką zamordowanej, dwiema kobietami o niesłychanie silnej osobowości. Patriarchalny konserwatyzm Dardiusza zostaje wystawiony na bolesną próbę, a Andrzej Karpiński domaga się wyników, podważając przy tym zasadność kary śmierci, której Wicher usiłuje bronić…

W jaki konkretnie sposób książka łączy konserwatyzm z BDSM, tego nie zdradzę. Częściowo można zaspokoić swoją ciekawość czytając darmowy fragment książki.

Dodaj komentarz